افغانستانجهان

عمران خان: دولت حاکم طرحی برای نجات پاکستان از بحران ندارد

در ادامه تنش‌های سیاسی میان دولت پاکستان و حزب تحریک انصاف، عمران خان، رهبر این حزب، گفته است که دولت حاکم طرحی برای نجات پاکستان از بحران فعلی ندارد.

دان، از رسانه‌های پاکستان، گزارش داده که عمران خان این مطلب را روز یک‌شنبه، ۲۶ مارچ، در یک تجمع بزرگ هواداران حزب تحریک انصاف در میدان منار پاکستان بیان کرده است.

او گفته است: «من این را به چالش می‌کشم که حاکمان فعلی توانایی یا قصدی برای [نجات کشور] ندارند. اگر [دستگاه] به من بگوید که ما برنامه‌ای داریم با خوشحالی کنار می‌روم. اما من می‌دانم که برنامه چیست … هیچ برنامه‌ای وجود ندارد.»

رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان در عین‌ زمان از طرح ده‌ماده‌ای حزبش برای نجات این کشور از بحران فعلی خبر داده است.

براساس اطلاعات نشر شده، این گردهمایی در میان تدابیر شدید امنیتی برگزار شده و هواداران حزب تحریک انصاف با وجود مسدود شدن جاده‌های منتهی به محل برگزاری با کانتینرها از سوی نیروهای امنیتی، خود را به منار پاکستان رسانده‌اند.

در ویدیوهای نشر شده از سخنرانی طولانی عمران خان دیده می‌شود که او از یک اتاق احاطه شده با شیشه‌های ظاهراً ضدگلوله به هوادارانش سخنرانی می‌کند.

پس از صدور حکم دادگاه برای به تعویق انداختن انتخابات در ایالت پنجاب پاکستان، این نخستین گردهمایی حزب تحریک انصاف است که شبیه‌ کارزار انتخاباتی به نظر می‌رسد.

دکمه بازگشت به بالا