افغانستان

ادعای جبهه مقاومت: داعش به دستگاه استخباراتی و نظامی طالبان نفوذ کرده است

رییس روابط خارجی جبهه مقاومت ملی به رهبری احمد مسعود و مدیر انجمن عملیات ویژه آمریکا در تازه‌ترین اظهارات خود مدعی شده‌اند که داعش در بین صفوف طالبان در حال سربازگیری است.

براساس مطلب مشترک میان علی نظری و دیوید کوک که در واشنگتن تایمز چاپ شده، حملات اخیر و ترور والی طالبان در بلخ نشان‌دهنده افزایش نفوذ داعش در میان نیروهای طالبان است.

نویسندگان این مطلب تاکید ورزیده‌اند که طالبان هیچ تمایلی برای قطع روابط خود با دهشت‌افگنی ندارد و با گذشت هر روز، وضعیت امنیت داخلی در افغانستان بدتر می‌شود.

به باور نویسندگان، وضعیت امنیت داخلی در افغانستان در حالی بدتر می‌شود که طالبان به گروه‌های دهشت‌افگن اجازه تکثیر را داده و هزاران جنگجو برای این گروه‌ها از سراسر آسیای جنوبی، مرکزی و غربی به افغانستان سرازیر شده‌اند.

به باور جبهه مقاومت ملی و انجمن عملیات ویژه آمریکا، طالبان در حال توزیع پاسپورت و کارت شناسایی برای دهشت‌افگنان خارجی است و قصد دارد تا با این کار در کشورهای دیگر نفوذ کند.

شایان ذکر است، نویسندگان هشدار داده‌اند که خلاهای آینده، سازمان‌های دهشت‌افگنی را تقویت می‌کند و به این گروه‌ها اجازه می‌دهد تا امنیت جهانی را تهدید کنند.

دکمه بازگشت به بالا