افغانستان

پرتاب ماهواره جاسوسی کوریای شمالی ناموفق شد

رسانه‌های خارجی گزارش داده‌‌اند که تلاش‌های کوریای شمالی برای پرتاب ماهواره شناسایی نظامی در فضا از سوی این کشور ناموفق شد.

خبرگزاری بین‌المللی (سی ان ان) روز چهار‌شنبه، دهم جوزا گزارش داده است که ماهواره جاسوسی کوریای شمالی پس از پرتاب ناموفق در «دریای زرد»در غرب شبه‌جزیره کوریا سقوط کرده است.

سی ان ان به نقل از آژانس ملی توسعه فضایی کره شمالی گزارش داده است که شکست این ماهواره به گونه فوری بررسی شده است و پس از آزمایش جدید، پرتاب دوم انجام خواهد شد .

از سوی هم مقامات ریاست جمهوری کوریای شمالی تصریح کرده‌اند، که احتمال پرتاب ماهواره دوم ممکن است تا 11 جون انجام شود.

از سوی هم کوریای جنوبی اعلام کرده است که نیروهای این کشور در حال جستجوی تکه‌های این ماهواره جاسوسی از سوی کوریای شمالی در دریای زرد هستند.

پرتاب ماهواره جاسوسی کوریای شمالی به فضا واکنش‌های زیادی را به همرا داشت از جمله آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد پرتاب این موشک را محکوم کرد.

دو روز قبل کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی به جاپان اعلام کرده بود که کوریای شمالی قصد دارد بین تاریخ‌های 31  الی 11 جون این کشور قصد دارد ماهواره جاسوسی این کشور را به فضا پرتاب کند .

از سوی هم  یاسوکازو هامادا، وزیر دفاع کشور جاپان در واکنش به اعلام پرتاب ماهواره جاسوسی کوریای شمالی به نیروی دفاع شخصی جاپان دستور داده بود که اگر ماهواره یا زباله‌هایی وارد خاک جاپان شدآن را ساقط کنند.

کره شمالی در ماه‌های اخیر به رهبری کیم جون اونگ مجموعه‌ای از آزمایش‌های موشکی و تسلیحاتی از جمله موشک بالستیک را انجام داده است.

.

دکمه بازگشت به بالا