افغانستان

چارلز میشل: اتحادیه اروپا اقتدار طالبان در افغانستان را به رسمیت نمی شناسد

شارل میشل، رئیس شورای اروپا روز جمعه در دومین نشست اتحادیه اروپا و آسیای مرکزی گفت که اتحادیه اروپا اقتدار طالبان را در افغانستان به رسمیت نمی شناسد.

میشل بر عدم به رسمیت شناختن حکومت طالبان توسط اتحادیه اروپا تاکید کرد و در عین حال بر تعهد آنها به حمایت از حقوق زنان تاکید کرد.

او گفت که اتحادیه اروپا فعالانه تلاش می کند تا اطمینان حاصل کند که افغانستان به وظایف خود تحت تعهدات بین المللی عمل می کند.

وی همچنین اشاره کرد که اتحادیه اروپا کمک های بشردوستانه به افغانستان ارائه می کند.
دومین اجلاس اتحادیه اروپا و آسیای میانه روز جمعه 2 ژوئن در قرقیزستان به منظور بررسی وضعیت افغانستان و مسائل منطقه ای برگزار شد.

در بیانیه ای آمده است: “شرکت کنندگان نگرانی مشترک خود را در مورد وضعیت رو به وخامت در افغانستان بیان کردند و تعهد خود را برای دیدن تبدیل شدن افغانستان به کشوری امن، صلح آمیز، باثبات و مرفه مجدداً تایید کردند.”

در همین حال، در این نشست همچنین بر اهمیت تشکیل یک دولت فراگیر و نماینده برای احترام به حقوق و آزادی های انسانی شهروندان افغانستان به ویژه زنان، دختران و گروه های قومی تاکید شد.

اولین نشست این گروه ها در مورد افغانستان در 25 تا 26 ماه مه برگزار شد و در آن از مقامات طالبان خواستند تا همه محدودیت های زنان از جمله تحصیل، کار و مشارکت در فضای عمومی را لغو کنند.

دکمه بازگشت به بالا