آموزشافغانستان

معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ امارت اسلامی: آماده چاپ آثار مفید نویسندگان هستیم

معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ امارت اسلامی می‌گوید که این وزارت متعهد است با نویسندگانی که آثارشان برای مردم و جامعه مفید است همکاری کند و کتاب‌شان را به چاپ برساند.

مهاجر فراهی معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ، این سخنان را روز پنج‌شنبه، ۲۵ جوزا در مراسم اختتامیه‌ی نمایشگاه کتاب و صنایع دستی در پارک زرنگار کابل مطرح کرده است.

معین امور نشرات وزارت اطلاعات وفرهنگ افزود این وزارت در تلاش است تا به خاطر ترویج بیشتر فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، چنین نمایشگاه ها و برنامه های فرهنگی را در ولایت‌ها نیز برگزار کند.

به گفته آقای فراهی، چنین نمایشگاه‌ها و برنامه‌ها سبب تشویق مردم به ویژه نسل جوان به مطالعه و کتاب‌خوانی می‌شود.

معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ امارت اسلامی افزود که تکنالوژی جدید و شبکه‌های اجتماعی در تمام جهان تاثیر ناگوار بر کتاب‌خوانی و مطالعه داشته و در افغانستان نیز فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی را میان مردم و به ویژه جوانان کمرنگ کرده است.

آقای فراهی تاکید کرد که مطالعه و کتاب اساس کسب علم و دانش است و برای داشتن جامعۀ پیشرفته و کشور مترقی، باید به مطالعه و کسب علم و دانش توجه بیشتر شود.گفتنی است که این نمایشگاهکتاب و صنایع دستی از سوی انتشارات کتاب بیهقی، به همکاری ناشران و کتاب فروشان و بعضی نهادهای دیگر برای یک هفته در پارک زرنگار کابل برگزار شده بود.

 

دکمه بازگشت به بالا