افغانستان
موضوعات داغ

گزارش سه ماهه سازمان ملل؛ سرکوب مخالفان رژیم فعلی افغانستان با قدرت ادامه دارد

دفتر هیات معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان موسوم به یوناما در گزارش سه ماهه خود از وضعیت جاری در افغانستان نوشته است، با وجود اعلام عفو عمومی از سوی رهبر مخفی طالبان، سرکوب نیروهای دولت پیشین به ویژه در بخش نظامی و مخالفان این گروه ادامه دارد.

در گزارش سازمان ملل که صبح امروز منتشر شد به بررسی وضعیت جاری در افغانستان از ماه فوریه تا ماه می پرداخته شده و آمده است، با وجود اینکه حملات نظامی مخالفان طالبان در مقایسه با سال ۲۰۲۲ کاهش یافته، ‌اما همچنان سرکوب نیروهای مخالف این گروه به ویژه نیروهای مقاومت و جبهه آزادی ادامه دارد.

براساس این گزارش، نیروهای طالبان زیر اداره وزارت دفاع این گروه عملیات‌های خود را علیه مخالفان ادامه داده‌اند و به کشتار اعضای جبهه مقاومت ملی و جبهه آزادی مصروف هستند.

در بخشی از این گزارش آمده است که در جریان سه ماه گذشته بازداشت افراد به اتهامات مختلف از سوی طالبان افزایش یافته و همزمان، رویدادهای ترور و قتل‌های هدفمند کاهش یافته است.

علاوه بر این، یوناما افزوده است که حملات انتحاری در افغانستان از عدد صفر به عدد سه افزایش داشته است.

این در حالی است که به تازگی کمیته نظارت بر تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل در گزارشی گفته بود که طالبان با چندین گروه دهشت‌افگن ارتباط خود را حفظ کرده است.

دکمه بازگشت به بالا