افغانستان

تاریخ برگزاری دور اول آزمون سراسری کانکور مشخص شد

اداره ملی امتحانات حکومت سرپرست تقسیم‌اوقات آزمون سراسری کانکور ۱۴۰۲ را منتشر کرده و گفته که امتحان کانکور امسال در پنج دور جداگانه اخذ خواهد شد.

طبق اعلامیه‌ای که روز دوشنبه، نوزدهم سرطان از سوی اداره ملی امتحانات حکومت سرپرست منتشر شده، در اولین دور امتحان 11 ولایت شامل است که معلومات بایومتریک‌شان به تاریخ 27 و 28 سرطان سال 1402 و امتحان آن به تاریخ 29 و 30 سرطان اخذ می گردد.

ولایت‌های بامیان، بغلان، پکتیا، تخار، جوزجان، خوست، فاریاب، لوگر، دایکندی، سرپل و غور ۱۱ ولایتی هستند که امتحان فارغین صنف دوازدهم آن در دور اول، به تاریخ ۲۹ و ۳۰ سرطان اخذ می‌شود.

تاریخ دقیق برگزاری دور دوم، سوم، چهارم و پنجم مشخص نشده اما امتحان فارغین صنف دوازدهم ولایت‌های بادغیس، غزنی، کاپیسا، کنر، ننگرهار، وردک، هلمند، پنجشیر، فراه، کندهار، لغمان و نورستان برای برای دور دوم فهرست شده است.

ارزگان، زابل، بلخ، پروان، پکتیکا، سمنگان، نیمروز، هرات، قندوز و بدخشان برای دور سوم و دور چهارم به ولایت کابل اختصاص داده شده و امتحان متفرقه نیز در دور پنجم اخذ خواهد شد که هنوز تاریخ دقیق آن مشخص نشده است.

اداره ملی امتحانات از داوطلبان آزمون کانکور خواسته که روز ثبت معلومات بایومتریک تذکره اصلی و یا پاسپورت خود را به همراه داشته باشند.

دکمه بازگشت به بالا