آموزشافغانستاناقتصادپناهندگانجهانزندگی

سیگار از اختلاف میان آمریکا و اروپا در تعامل با افغانستان خبر داد

به نقل از منابع خبری، اداره بازرسی ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان موسوم به سیگار اعلام کرده است، تفاوت‌هایی میان دیدگاه کشورهای غربی در قبال طالبان و وضعیت برحال در افغانستان دیده می‌شود.

در توییت این نهاد اعلام شده، در حالی که اتحادیه اروپا بر تامین امنیت و حاکمیت قانون در افغانستان تاکید دارد، اما تمرکز آمریکا بیشتر معطوف به مبارزه با دهشت‌افگنی در این کشور است.

به اعتقاد آگاهان، تفاوت‌های دیدگاهی ناشی از منافع مختلف و اولویت‌های کشورهای اروپایی و آمریکا در قبال افغانستان است که موجب تنش و اختلاف‌نظر میان مقامات دو طرف شده است.

پیش‌تر نیز مقامات ارشد آمریکا، از جمله متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه این کشور اعلام کرده بودند که طالبان فاصله زیادی تا کسب مشروعیت و به رسمیت شناخته شدن از سوی جامعه جهانی دارد.

از سوی دیگر، برخی مقامات اروپایی از جمله در بریتانیا خواستار برقراری روابط با طالبان شده بودند که مورد انتقاد قرار گرفت.

این در حالی است که تشکیل حکومت همه‌شمول، احترام به حقوق زنان و دختران و بازگشایی مکاتب، دانشگاه‌ها و کار برای زنان از جمله خواسته‌های جامعه جهانی برای به رسمیت شناختن طالبان بوده است، اما این گروه به هیچیک از این خواسته‌ها چراغ سبز نشان نداده است.

بیشتر بخوانید:

The post سیگار از اختلاف میان آمریکا و اروپا در تعامل با افغانستان خبر داد appeared first on تلویزیون چکاد – Chekad TV.

دکمه بازگشت به بالا