افغانستانپناهندگان

معین وزارت مهاجرین: پاکستان از مهاجرین اهل افغانستان پول درخواست می‌کند

معین گماشته شده امارت اسلامی برای وزارت مهاجرین کشور طی یک دیدار از مرز تورخم برای بررسی وضعیت مهاجرین اهل افغانستان گفته است که پاکستان از مهاجرین  پول درخواست می‌کند.

خبرگزاری باختر که وابسته به امارت اسلامی می‌باشد روز سه‌شنبه، چهارم میزان یک نوار تصویری را به نشر رسانیده است که نشان می‌دهد عبدالرحمان راشد، معین وزارت مهاجرین امارت اسلامی و هییت همراه او  از گذر گاه تورخم دیدن کردند.

در این نوار تصویری  معین این وزارت گفته است که پولیس پاکستان ضمن آزار و اذیت مهاجرین اهل افغانستان از آنان پول درخواست می‌کنند.

به گفته آقای راشد این هییت به فرمان ملا هبت الله آخندزاده، رهبر امارت اسلامی  برای بررسی وضعیت مهاجرین اهل افغانستان به گذرگاه تورخم فرستاده شده‌اند.

همزمان با این آقای راشد تصریح کرده است که وزارت امور خارجه امارت اسلامی در صحبت با سفیر پاکستان و ایران از هر دو کشور خواسته است تا از بد رفتاری با مهاجرین اهل افغانستان جلوگیری شود.

این درحالی است که حارث نواز، وزیر داخلۀ ایالت سند پاکستان پیش از این گفته بود که حکومت این کشور متعهد به اخراج تمامی مهاجرینی است که به گونهٔ غیر قانونی وارد پاکستان شده اند.

گفتنیست که پناهجویان اهل افغانستان در پاکستان با مشکلات بسیاری از جمله خطر بازداشت، اخاذی، سوء‌استفاده و اخراج مواجه‌اند و در بیشتر موارد کارت هویتی که از سوی دولت پاکستان و سازمان ملل توزیع شده نیز یا تاریخ استفاده آن گذشته یا در بسیاری موارد از سوی پولیس پاکستان نادیده گرفته می‌شود.

 

دکمه بازگشت به بالا