جهانویدئو

حملات گسترده‌‌ی زمینی و هوایی بر اسراییل؛ نیروهای حماس وارد شهرهای جنوب اسراییل شدند

رسانه‌های بین‌المللی از حملات موشکی حماس بر نقاط مختلف اسراییل خبر داده و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسراییل مقامات امنیتی دولت خود را برای یک جلسه‌ی اضطراری فراخوانده است.

طبق گزارش روزنامه گاردین، حماس حوالی ساعت ۶:۰۰ صبح به وقت محلی حمله غافلگیرانه را با ترکیبی از افراد مسلح در حال عبور از مرز و رگبار سنگین موشک از نوار غزه آغاز کرد.

همچنان رسانه‌های اسرائیلی از درگیری‌های مسلحانه میان گروه‌های مبارز فلسطینی و نیروهای امنیتی در شهرهایی در جنوب اسرائیل خبر دادند.

گاردین همچنان نظر به ابعاد این حمله‌ی حماس گفته که این جدی ترین حادثه از زمان جنگ ۱۰ روزه اسرائیل و حماس در سال ۲۰۲۱ است.

این حمله‌ برای اسراییل غافل‌گیرکننده توصیف شده و نخست‌وزیر این کشور تمام مقامات امنیتی را برای یک جلسه‌ی اضطراری فراخوانده است.

ارتش اسراییل وضعیت این کشور پس از حملات گسترده را «یک وضعیت جنگی» توصیف کرده و محمد دیف، یکی از فرماندهان ارشد نظامی حماس نیز این را آغاز عملیات نظامی خواند و فلسطینیان را در همه جا به جنگ دعوت کرد.

طبق ادعای حماس، ۵ هزار راکت از نواحی در نوار غزه به سوی اسرائیل پرتاب شده و آژير خطر در سراسر اسراییل به شمول تل‌آویو را به صدا در آورده است.

دکمه بازگشت به بالا