افغانستان

هفته گذشته حادثات ترافیکی در ۹ ولایت دست‌کم ۱۲ کشته و ۳۰ زخمی برجا گذاشته است

هفته گذشته در شماری از ولایات کشور دست‌کم ۱۴ رویداد ترافیکی به وقوع پیوسته است که در اثر آن‌ها ۱۲ تن جان باخته‌اند.

براساس آمار گردآوری‌شده از روز شنبه تا پنح‌شنبه، ۱۰ حمل، ولایت‌های دایکندی، بامیان، هرات، غور، فاریاب، جوزجان، سرپل، سمنگان و غزنی شاهد رویدادهای ترافیکی بوده‌اند.

در نتیجه انحراف یک موتر تونس در روستای غاسور ولسوالی شهرستان دایکندی روز دوشنبه، ۷ حمل، دست‌کم یک تن کشته و ۸ تن به شمول سه کودک و یک زن زخمی شدند و همین‌طور در رویداد دیگر در آخر هفته گذشته در ولسوالی ورس بامیان، دست‌کم سه تن جان باختند و چهار تن دیگر زخمی شدند.

قربانیان رویداد ترافیکی در دایکندی اعضای یک خانواده از روستای القای ولسوالی شهرستان بوده‌اند.

به این ترتیب، هشت رویداد ترافیکی طی یک هفته در ولایات فاریاب، جوزجان، سرپل و سمنگان رخ داده است که در نتیجه دست‌کم چهار تن کشته و ۹ تن دیگر زخمی شده‌اند.

افزون بر این، در نتیجه وقوع دو‌ رویداد ترافیکی، روز شنبه و دو‌شنبه هفته گذشته در ساحه کوتل روضه، از مربوطات مرکز ولایت غزنی یک راننده موترسایکل جان باخته و ۵ تن دیگر زخمی شده‌اند.

در همین حال، منابع در هرات و غور نیز می‌گویند که روز پنج‌شنبه، ۱۰ حمل، در نتیجه برخورد دو موتر در ساحه دلارام شاهراه هرات‌-قندهار دو تن کشته و یک تن دیگر زخمی شده‌اند؛ همچنان رویداد دیگر ترافیکی در روز یک‌شنبه، ۶ حمل، در ولسوالی شهرک غور سه زخمی به همراه داشته است.

منابع محلی علت این رویدادهای ترافیکی را بی‌احتیاطی راننده‌ها و خرابی جاده‌ها عنوان می‌کنند.

رویدادهای ترافیکی همه‌ساله جان ده‌ها تن را در کشور می‌گیرد.

دکمه بازگشت به بالا