اقتصاد

یک شرکت ترکی علاقه‌مند سرمایه‌گذاری برای تولید برق از باد در افغانستان است

وزارت انرژی و آب می‌گوید که یک شرکت ترکی علاقه‌مند سرمایه‌گذاری روی پروژه تولید ۲۰۰ میگاوات برق از منابع بادی در افغانستان است.

وزارت انرژی و آب در توییتر نگاشته است که عبداللطیف منصور، وزیر این وزارت با سلیمان جیلیو، رییس شرکت «۷۷ ترکی» امروز (یک‌شنبه) در کابل دیدار کرده است.

در این دیدار، هردو جانب پیرامون توسعه همکاری‌های مشترک به‌ منظور سرمایه‌گذاری روی پروژه‌های تولید انرژی از منابع مختلف بحث و گفتگو کردند.

از سویی هم، آقای منصور از کارکردهای شرکت ۷۷ ترکی در افغانستان ابراز امتنان کرد و تطبیق پروژه فاز دوم بند کجکی از سوی این شرکت را برای مردم افغانستان یک دستاورد ارزشمند خواند.

برعلاوه، آقای منصور به توسعه و گسترش سرمایه‌گذاری روی پروژه‌های انرژی تاکید کرد و به رییس این شرکت اطمینان داد که رهبری وزارت انرژی و آب به انجام هرگونه همکاری جهت فراهم‌سازی زمینه سرمایه‌گذاری با شرکت مذکور متعهد می‌باشد.

در اخیر، هردو جناح توافق کردند که هرچه زودتر تفاهم‌نامه همکاری برای سرمایه‌گذاری در پروژه تولید ۲۰۰ میگاوات برق از منابع بادی میان دو طرف به امضا برسد تا مطابق آن کارهای عملی روی پروژه متذکره آغاز گردد.

دکمه بازگشت به بالا