جهانزندگی

یونیسف: 450000 کودک در سودان مجبور به ترک خانه های خود شدند

کاترین راسل، مدیر اجرایی یونیسف اعلام کرد که 82000 کودک به دلیل درگیری در سودان به کشورهای همسایه رفتند و 368000 کودک در داخل کشور آواره شدند.

 

کاترین راسل، مدیر اجرایی صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) گفت: “درگیری وحشیانه در سودان اثرات بدی بر کودکان این کشور دارد.” هشدار داد.

راسل با اشاره به اینکه یونیسف تلاش‌های خود را برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به کودکان افزایش داده است، خاطرنشان کرد که هزاران کودک خانه‌های خود را ترک کرده‌اند تا در جستجوی امنیت باشند، آثار آسیب‌زایی داشته است.

راسل با بیان اینکه وضعیت کودکان همچنان شکننده است، گفت: “در حالی که درگیری ها ادامه داشت، 82000 کودک به کشورهای همسایه گریختند و 368000 کودک در داخل کشور آواره شدند.” بیانیه را بیان کرد.

راسل با اشاره به اینکه کمک و حمایت جامعه بین المللی و شرکای بشردوستانه از اهمیت حیاتی برخوردار است، بودجه و منابع بیشتری را درخواست کرد.

یونیسف پیشتر گزارش داده بود که در درگیری های سودان 190 کودک کشته و 1700 کودک زخمی شده اند.

درگیری بین ارتش و سازمان غیردولتی در سودان

درگیری‌های مسلحانه بین ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی سریع شبه‌نظامی (HDK) صبح روز 15 آوریل در خارطوم پایتخت و دیگر شهرهای سودان رخ داد.

اختلاف میان ارتش و HDK در خصوص اصلاحات امنیتی نظامی که “مشارکت کامل HDK در ارتش” را پیش بینی می کند، در چند ماه گذشته به درگیری داغ تبدیل شده بود.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که تعداد جان باختگان این درگیری به 604 نفر و تعداد مجروحان به 5127 نفر افزایش یافت.

دکمه بازگشت به بالا