افغانستان

عبدالحمید خراسانی، عضو تاجیک‌تبار امارت اسلامی از مقامش برکنار شد

گزارش‌ها حاکی است که عبدالحمید خراسانی [مشهور به ناصر بدری] عضو شناخته‌شده‌ی تاجیک‌تبار امارت اسلامی که ایران را تهدید به نابودی کرده بود از مقامش به عنوان ولسوال احمدآباد ولایت پکتیا برکنار شده است.

عبدالحمید خراسانی یکی از چهره‌های جنجالی امارت اسلامی است و در گفتگو با روزنامه هشت صبح گفته که از مقامش در ولایت پکتیا استعفا داده و دلیل استعفایش را اختلافات درونی میان او و «رهبری طالبان» عنوان کرده است.

او یکی از اعضای تاجیک‌تبار امارت اسلامی و باشنده اصلی ولایت پنجشیر است. اما گزارش‌ها در پیوند به اینکه او استعفا داده یا برکنار شده متناقض است و مسوولان امارت اسلامی نیز تاکنون در این مورد چیزی نگفته‌اند.

این عضو امارت اسلامی در ادامه تنش‌های لفظی میان «مقامات طالبان» و دولت ایران بر سر آنچه که «حقابه ایران از رود هلمند» خوانده می‌شود ایران را «آتش پرست» خواند و تهدید به نابودی کرد.

او روز شنبه، بیستم می پس از «اخطار» رییس جمهور ایران به «مقامات طالبان» توییتی منتشر کرد و نوشت: «خیلی وقت شده که جنگ نکردیم خمار خمار هستیم، یکبار لطف رب العالمین شود که همراه نسل زردشت روبرو شویم در میدان نبرد، باز درس عبرت برای شان خواهیم داد ان شاء الله العظیم کشور های که از شکست غرب پند نگرفتند باید برایش درس عبرت داد…»

رسانه‌ها با استناد به این توییت او گزارش داده‌اند که عبدالحمید خراسانی بخاطر اظهارات غیرمسوولانه‌اش از سوی رهبری امارت اسلامی برکنار شده است.

خراسانی در توییت دیگری نوشته که «نسل آتش پرست باید از نطفه نابود شود اینها بدتر از دیگران دشمن مااند [ما هستند].»

او در حالی از مقامش به عنوان ولسوال احمدآباد ولایت پکتیا برکنار شده که حدود سه ماه پیش (ماه حوت سال گذشته) به این سمت گماشته شد.

 

دکمه بازگشت به بالا