جهانهنر

تتلو، خواننده‌ی تبعیدی اهل ایران در ترکیه بازداشت و تحویل مقامات ایرانی داده شد

رسانه‌ها‌ی ایرانی از بازداشت امیرحسین مقصودلو مشهور به «امیر تتلو» خبر داده‌اند و گفته می‌شود که او پس از بازداشت در ترکیه تحویل مقامات ایرانی داده شده، جایی که ممکن است به‌دلیل فعالیت‌های هنری‌اش محکوم شود.

رسانه‌ها به نقل محکمه‌ آذربایجان غربی اعلام کرده که این خواننده‌ی ایرانی صبح روز چهارشنبه، پانزدهم قوس توسط نیروهای ترکیه به ایران منتقل و بلا فاصله با دستور قوه‌ی قضاییه ایران دست گیر شده است.

خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه ایران خبر بازداشت این خواننده‌ی پرحاشیه را تایید کرده و علت بازداشت او را شکایت‌های متعدد از سوی خانواده‌ها گزارش داده است.

پیش از این نیز گزارش‌هایی مبنی بر بازداشت تتلو نشر شده بود اما در هیچ یکی از موارد گزارش شده، تتلو تحویل مقامات ایرانی داده نشده بود.

تتلو در سال ۱۳۹۸ نیز به اتهام اهانت به شخصیت‌های مذهبی در یکی از کنسرت‌هایش و به‌علت پرونده‌های قضایی که در ایران برایش تشکیل شده بود، توسط پولیس اینترپل در ترکیه بازداشت شد.

فعالیت‌های هنری تتلو و آلبوم‌های او رویکرد اعتراضی دارد و سابقه‌ی برخورد جمهوری اسلامی ایران با هنرمندانی از این دست به نگرانی در مورد امنیت جانی و روحی او دامن زده است.

 

دکمه بازگشت به بالا