افغانستان

انتقاد رسانه آمریکایی از خروج آشفته از افغانستان؛ دولت بایدن بی کفایت است

واشنگتن اگزمینر در تازه‌ترین گزارش خود نوشته است، جو بایدن و تیم همراه او با تصمیماتی که گرفته‌اند افغانستان را در تمامی مراحل خروج با چالش مواجه ساختند.

در این گزارش آمده است، تغییر مداوم رهنمودها و پیام‌های عمومی واشنگتن باعث شده تا سردرگمی‌های بسیاری در برنامه خروج این کشور از افغانستان ایجاد شود و به دنبال آن وضعیت امروز برای آن رقم بخورد.

در ادامه، واشنگتن اگزمینر نوشته است، بازنگری وزارت امور خارجه پیرامون خروج و تخلیه‌هایی که پس از آن انجام شد با دفاعیات سرکشانه بایدن و تیم او در تناقض است.

این نشریه خاطرنشان ساخته که جو بایدن در اظهارات خود پیرامون خروج از افغانستان گفته بود که دولت او برای هر احتمالی برنامه‌ریزی داشت، اما گزارش وزارت خارجه این کشور نشان می‌دهد که مقامات ارشد دولت بایدن آمادگی کامل برای بدترین سناریوها نداشتند.

این در حالی است که وزارت خارجه آمریکا در آخرین گزارش خود از عملکرد جو بایدن و دولت او در مساله خروج از افغانستان به شدت انتقاد کرده و گفته است، هنگام تخلیه افغانستان افرادی بر سر کار بودند که تنها دو هفته یا کمتر به این کشور آمده بودند و تجربه لازم را در این زمینه نداشتند.

دکمه بازگشت به بالا