آموزشافغانستاناقتصادپناهندگانجهانزندگی

بریتانیا: بیش از 2000 مترجم افغان ویزه دریافت خواهند کرد

بریتانیا اعلام کرده است که بیش از دوهزار افغان مترجم و افغانانی که با بریتانیا همکار بوده‌اند به زودی از سوی این کشور ویزه دریافت خواهند کرد.

رونامه دیلی میل بریتانیا روز سه‌شنبه، بیست‌وهفتم سرطان گزارش داده است  مترجمان و افرادی که با سربازان بریتانیایی کار می‌کردند و پس از 15 آگست  سال 2021 تا اکنون در بلا‌تکلیفی در هتل های پاکستان در بی‌سرنوشتی به سر می‌بردند به زودی از سوی وزارت خارجه این کشور ویزه دریافت خواهند کرد.

بر بنیاد این گزارش وزارت خارجه این کشور روز گذشته دستور داده است تا ویزه بیش از 2000 نفر که شامل 700 کودک می‌باشد از سوی این کشور مهر شود.

بریتانیا همچنان تصریح کرده است که این کشور برای مترجمان و همکارانی که با دولت بریتانیا شانه به شانه کار کرده‌اند  حق پناهندگی می‌دهد.

پیش از این ادارۀ شورای محلی بریتانیا در بارۀ وضعیت پناهجویان افغان در بریتانیا ابراز نگرانی کرده بود که دولت برای این پناهجویان مهلت داده است که تا ماه آگست هوتل‌های محل اقامت‌شان را ترک کنند.این اداره در اعلامیه‌ای گفته بود که دولت بریتانیا با شوراها باید روی یک فرایند مشترک کار کند تا پناهندگی و اسکان مجدد برای این پناهجویان در نظر گرفته شود.بر اساس اعلامیه، وزارت داخلۀ بریتانیا برای ۸ هزار پناهجوی افغان که در ۵۹ هتل در سراسر بریتانیا مستقر بودند ، مهلت داده بود  که تا پایان ماه اگست ۲۰۲۳ هوتل‌ها را ترک کنند.

دکمه بازگشت به بالا