جهانویدئو

تعداد کشته شدگان حملات اسرائیل به نوار غزه به 15 هزار و 207 نفر افزایش یافت

تعداد کشته شدگان حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه که از 7 اکتبر در محاصره قرار دارد به 15 هزار و 207 نفر افزایش یافت.

اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت غزه در بیانیه مطبوعاتی خود درباره آخرین وضعیت غزه اطلاعاتی ارائه کرد.

کودرا با بیان اینکه تاکنون 15 هزار و 207 نفر در حملات اسرائیل کشته شده اند، گفت: 40 هزار و 652 نفر مجروح شده اند.

سخنگوی این وزارتخانه همچنین خاطرنشان کرد: رئیس بیمارستان شفا و 31 پرسنل پزشکی غزه که توسط نیروهای اسرائیلی بازداشت شده بودند، تحت شرایط شدید انسانی بازجویی و تحت شکنجه قرار گرفتند.

نیروهای اسرائیلی در 23 نوامبر، مدیر بیمارستان شیفا، محمد ابوسیلمیه و گروهی از کارکنان مراقبت های بهداشتی را بازداشت کردند.

– آخرین وضعیت اشغال غزه توسط اسرائیل

در حالی که شاخه مسلح حماس، گردان های عزالدین قسام، حمله همه جانبه ای را در صبح روز هفتم اکتبر آغاز کرد، به این دلیل که اسرائیل «به نقض مستمر فلسطینیان و ارزش های مقدس آنها به ویژه الاقصی پاسخ می دهد. مسجد»، ارتش اسرائیل بمباران هوایی شدید نوار غزه را آغاز کرد.

اعلام شد که در حملات هفتم اکتبر در اسرائیل 1200 اسرائیلی از جمله بیش از 310 سرباز کشته و 5132 نفر زخمی شدند. به گفته ارتش اسرائیل، 70 نظامی اسرائیلی از 7 اکتبر در درگیری ها در غزه و 6 سرباز اسرائیلی در مرز لبنان کشته شده اند.

از 7 اکتبر تا کنون 248 فلسطینی در حملات نیروهای اسرائیلی و شهرک نشینان یهودی در کرانه باختری و اورشلیم اشغالی جان خود را از دست داده اند.

ارتش اسرائیل به محوطه‌ها یا ساختمان‌های اصلی ده‌ها بیمارستان در غزه که ده‌ها هزار مجروح و غیرنظامی در آن پناه گرفته‌اند، حمله کرد تا مجبور به تخلیه آنها شوند. آنها در زمان اشغال به برخی بیمارستان ها یورش بردند. در این حملات صدها نفر کشته و زخمی شدند.

در حالی که از 8 اکتبر تاکنون 22 غیرنظامی در حملات ارتش اسرائیل به جنوب لبنان جان خود را از دست داده اند، 86 نفر از اعضای حزب الله در درگیری با حزب الله در مرز کشته شده اند.

– توافقنامه تبادل اسرا بین حماس و اسرائیل

توافقنامه مربوط به «وقفه بشردوستانه» 4 روزه در درگیری‌های اسرائیل و حماس روز جمعه 24 نوامبر اجرایی شد و بعداً برای 3 روز دیگر تمدید شد.

در چارچوب توافق مبادله اسرا، 81 اسیر اسرائیلی از نوار غزه و 240 فلسطینی از زندان های اسرائیل آزاد شدند.

ارتش اسرائیل بلافاصله پس از پایان «وقفه بشردوستانه» در اول دسامبر حملات خود به نوار غزه را از سر گرفت.

دکمه بازگشت به بالا