زندگیهنر

یوروویژن برای اولین بار در کشور نایب قهرمان برگزار می شود (مسابقه آهنگ یوروویژن 2023 کی؟)

شصت و هفتمین دوره مسابقات آواز یوروویژن که تنها سالی یک بار توسط اتحادیه پخش کنندگان اروپا (EBU) با حضور کشورهای اروپایی برگزار می شود، امسال در لیورپول انگلستان برگزار می شود. این یک موضوع کنجکاوی بود که مسابقه چه زمانی برگزار می شود.

کشوری که با میانگین آرای هیئت داوران و مردم پیشتاز مسابقه آواز یوروویژن شد، سال آینده میزبان این سازمان خواهد بود. سال گذشته اوکراین که با ترانه «استفانیا» 439 امتیاز کسب کرد، بالاترین امتیاز تاریخ را به دست آورد و میزبانی این رقابت ها را به خود اختصاص داد. با این حال، EBU تصمیم گرفت که میزبانی اوکراین به دلیل جنگ روسیه و اوکراین خطرناک است و وظیفه میزبانی به انگلیس واگذار شد که سال گذشته با آهنگ “Space Man” در رتبه دوم قرار گرفت.

به این ترتیب برای اولین بار در تاریخ یوروویژن این رقابت ها در کشوری غیر از قهرمان برگزار می شود و لیورپول یکی از بزرگترین شهرهای بندری انگلیس امشب میزبان شصت و هفتمین دوره مسابقه آواز یوروویژن خواهد بود.

برای متحد کردن مردم اروپا

پس از جنگ جهانی دوم، اتحادیه رادیو و تلویزیون اروپا به منظور رساندن نشریات مشترک به تمام سرزمین اصلی این قاره تأسیس شد که در آن مطالعات بسیاری به منظور گرد هم آوردن مردم اروپا و ترمیم آثار جنگ انجام شد. از نظر جامعه شناختی مارسل بزنسون، رئیس اتحادیه در سال 1945، گفت: «ما سالی یک بار مردم اروپا را زیر یک سقف مشترک متحد خواهیم کرد.

او ایده مسابقه آهنگی را با هدف “جمع آوری و نزدیک کردن” و تبدیل شدن موسیقی به یک زبان جهانی مطرح کرد. با پذیرش ایده بزنسون، مسابقه آواز یوروویژن متولد شد. یوروویژن اولین بار در سال 1956 بر اساس ایده مارسل بزنسون، مدیر تلویزیون عمومی سوئیس در سوئیس برگزار شد. 14 کشور در اولین مسابقه آواز یوروویژن شرکت کردند و میزبان سوئیس با ترانه “Refrain” برنده اولین یوروویژن شد.

دکمه بازگشت به بالا