جهانعکس

۴۰کشته و بیش از ۱۰۰ زخمی در حادثه تروریستی حومه مسکو

رسانه‌های روس از تیراندازی در مجتمع تجاری در حومه مسکو خبر دادند و افزودند در پی این حادثه، کمیته اضطراری برای تحقیق درباره آن تشکیل شده است. این رسانه‌ها در ادامه از کشته شدن دست‌کم 15 نفر و زخمی شدن دهها نفر دیگر در حمله به سالن کنسرت و مرکز تجاری در نزدیکی مسکو خبر دادند. بر اساس گزارش اسپوتنیک، افراد مسلح با لباس شبه‌نظامی به طبقه همکف تالار شهر کروکوس در حومه مسکو حمله و با سلاحهای خودکار خود شروع به تیراندازی کردند، آنها در ادامه نارنجک یا بمب آتش‌زا پرتاب کردند که سبب آتش‌سوزی شد.

گروه تروریستی داعش با انتشار بیانیه‌ای در رسانه خود به صورت رسمی مسئولیت حمله تروریستی به یک تالار کنسرت در شهر کراسنوگورسک در استان مسکو را بر عهده گرفت.

سازمان امنیت فدرال روسیه (اف اس بی) با تائید اینکه در پی حمله تروریستی در مجتمع کروکوس در نزدیکی مسکو تاکنون ۴۰ نفر کشته و بیش از ۱۴۰ زخمی شده اند، افزود: سرویس‌های ویژه عملیات، جستجوی عملیاتی را در مورد حادثه تروریستی در سالن کنسرت کروکوس انجام می‌دهند.

اسپوتنیک: تروریست‌های شرکت‌کننده در حمله به کروکوس با یک خودرو متواری شدند

اداره پلیس مسکو در بیانیه‌ای با اشاره به اینکه تروریست‌های شرکت‌کننده در حمله به کروکوس با یک خودرو متواری شده‌اند، اعلام کرد: ماموران پلیس به دنبال کشف این خودروی رنو سفید رنگ با پلاک استان تور روسیه هستند.

بر اساس این بیانیه، گمان می‌رود که تروریست‌ها از یک پلاک جعلی برای این خودرو استفاده کرده باشند.

رسانه‌های روسیه جمعه شب اعلام کردند که یکی از مهاجمان به سالن کنسرت کروکوس دستگیر شد.

اسپوتنیک: تروریست‌های شرکت‌کننده در حمله به کروکوس با یک خودرو متواری شدند

همچنین در پی حمله تروریستی به تالار کنسرت شهر کروکوس، پنج تن از کارمندان این تالار بازداشت شده و به اداره پلیس منتقل شده‌اند.

در حال حاضر نیروهای امنیتی تمامی راه‌های خروجی شهر را مسدود کرده‌اند و پلیس راهنمایی و رانندگی نیز در سراسر جاده کمربندی مسکو حضور دارد و به دنبال دستگیری بقیه مهاجمان فراری است.

سوریه: حمله تروریستی مسکو بار دیگر روحیه تهاجمی و جنون آمیز غرب را نشان داد

از سوی دیگر گروه تروریستی داعش با انتشار بیانیه‌ای در رسانه خود به صورت رسمی مسئولیت حمله تروریستی به یک تالار کنسرت در شهر کراسنوگورسک در استان مسکو را بر عهده گرفت.

پیشتر رسانه‌های خبری عکس پنج نفر از مظنونان به شرکت در این حمله تروریستی را منتشر کرده بودند.

در پی حمله حداقل سه نفر با لباس شبه نظامی به طبقه همکف یک تالار کنسرت در شهر کروکوس در نزدیکی مسکو و تیراندازی با سلاح‌های خودکار به سمت حاضرین در این تالار و پرتاب نارنجک، بیش از ۴۰ نفر کشته و ۱۴۰ نفر مجروح شدند.

یک شاهد عینی در گفت وگو با اسپوتنیک اعلام کرد که که پس از شلیک گلوله‌ها از سوی افرادی با لباس شبه نظامی و پرتاب نارنجک از سوی آنها، آتش سوزی در سالن کنسرت شهر کروکوس آغاز شد.

40کشته و بیش از 100 زخمی در حادثه تروریستی حومه مسکو

به گفته این شاهد عینی، سپس افراد حاضر در سالن برای فرار از تیراندازی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در آنجا دراز کشیدند و پس از آن شروع به خزیدن کردند که بسیاری از آنها موفق شدند از سالن خارج شوند اما حدقل یکصد نفر در سالن محبوس شده‌اند.

وزارت بهداشت منطقه مسکو نیز به اسپوتنیک گفت که در حال حاضر بیش از ۵۰ تیم آمبولانس به منطقه حادثه برای ارائه خدمات پزشکی به همه نیازمندان اعزام شده‌اند.

وزارت شرایط اضطراری مسکو نیز با اعلام اینکه کار برای نجات افراد از پشت بام ساختمان با استفاده از مکانیزم‌های بالابر در حال انجام است، گفت: تاکنون حدود یکصد نفر توسط آتش نشانان از کروکوس خارج شدند.

همچنین اف اس بی (سازمان امنیت فدرال روسیه) نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که سازمان‌های ویژه اجرای قانون، تمام اقدامات لازم را در رابطه با آنچه در سالن کنسرت کروکوس رخ داد، انجام می‌دهند.

کمیسر حقوق بشر در فدراسیون روسیه نیز جمعه شب با انتشار بیانیه‌ای آنچه در سالن کنسرت کروکوس اتفاق افتاد را یک حمله تروریستی خواند.

دکمه بازگشت به بالا